Trendy w projektowaniu ogrodów w 2020 roku

W dzisiejszych czasach ogród pełni przede wszystkim funkcję odpoczynku, a jego piękny wygląd jest dopełnieniem naszego domu.

Podobnie jak w przypadku projektowania wnętrz, istnieje kilka stylów w architekturze ogrodowej. Ogród może być romantyczny, japoński, minimalistyczny, użytkowy i tak dalej. Rozmiar ogrodu również ma swoje znaczenie. Ale trzeba powiedzieć, że każdy ogród ma coś w sobie i od Ciebie zależy, jak będzie wyglądać.

Zdajemy sobie sprawę, że każdy ogród jest inny i to, co pasuje do jednego, nie musi pasować do drugiego. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie przewodnik z uniwersalnymi elementami, które będą odpowiednie do każdego ogrodu i nadadzą mu nowoczesny wygląd.

Te elementy obejmują:

  • Gabion
  • Roboty ogrodowe
  • Wysokiej jakości zestawy ogrodowe
  • Wiszące krzesła i huśtawki
  • Ogród wertykalny
  • Akcesoria ogrodowe

Gabion, nowoczesny element w ogrodzie

Na pewno wiesz jak wygląda gabion, być może nie wiesz, że nosi on taką nazwę. Gabion ma konstrukcję drucianą, wypełnioną kamieniami lub żwirem. W ostatnich miesiącach cieszy się coraz większą popularnością, zwłaszcza jako alternatywa ogrodzenia.

Ale gabion jest również doskonałym i szczególnie nowoczesnym elementem ogrodu. Jego zastosowanie jest naprawdę szerokie. Może być stosowany jako ogrodzenie, przegroda, doniczka lub ściana dekoracyjna. Wszystko, co musisz zrobić, to powiesić małe doniczki z ziołami lub mało wymagające rośliny zielone i mamy pierwszy nowoczesny element w ogrodzie.

Postaw na technologię

Być może wszyscy wiedzą, że żyjemy w ciągłym pośpiechu. Właśnie dlatego każdy z nas jest prawdopodobnie wdzięczny za czas wolny, który możemy spędzić z rodziną lub poświęcić go sobie. Z drugiej strony ten czas ma również wiele zalet, a jedną z największych jest postęp technologiczny.

Automatyczny system nawadniający jest już standardem, ale kosiarka zautomatyzowana zyskuje coraz większą popularność. Te „roboty” zajmą się Twoim ogrodem nawet podczas Twojej nieobecności, a to oznacza tylko jedno - doskonale zaaranżowany ogród jest przygotowany w każdych okolicznościach.

Zestawy ogrodowe wysokiej jakości

Wybierając meble ogrodowe , weź pod uwagę fakt, że kupujesz je na dłuższy okres czasu. Cena zakupu, wysokiej jakości mebli ogrodowych może być wyższa, ale nagrodzi Cię długą żywotnością i wyglądem, który się nie nudzi. Czy widziałeś ofertę mebli ogrodowych, które mamy w mömax? Zalecamy wybranie ponadczasowego wyglądu, który obejmuje rattan lub jego tańszą formę - sztuczny rattan.

Nowoczesne wiszące krzesła i huśtawki do ogrodu

Kładąc nacisk na komfort i w pełni wykorzystane słoneczne dni, należy dopełnić go nowoczesnymi fotelami wiszącymi oraz huśtawkami. Te meble są tak ekskluzywne, że po prostu musisz je mieć.

Fotel wiszący lub huśtawka nie muszą być umieszczone na tarasie jako część zestawu wypoczynkowego.

Wybierz odpowiednie miejsce, według własnego uznania. Może znajdować się pod twoim ulubionym drzewem, z pachnącymi kwiatami lub w którym będziesz się opalać w tym samym czasie. Ten „leżak” zagwarantuje Ci miłe chwile relaxu. W domu będzie meblem rozchwytywanym przez wszystkich. Wybierz dziś z nami swój, fotel wiszący , huśtawkę lub wygodny leżak .

Ogród pionowy

Właściwy wybór roślin to alfa i omega całego ogrodu. Zapomnij o pelargoniach, klasycznych tujach i innych tradycyjnych roślinach, które zdobią każdy klasyczny ogród.

Najlepszym wyborem będą rośliny zielone, nie bój się drzew iglastych oraz egzotycznych. Kontrast drzew iglastych i egzotycznych może nadać przestrzeni ciekawej dynamiki. Są bardzo popularne w naszym otoczeniu.

Ponieważ nie wszyscy mogą sobie pozwolić na sadzenie pnących się gatunków roślin lub dużych drzew, pionowe sadzenie stało się nowoczesnym elementem w każdym ogrodzie. Tworzy ciągłą zieleń i utrzymuje się przez wiele lat z należytą starannością. Uważaj jednak, aby nie sadzić takich sadzonek po południowej stronie, gdzie słońce mogłoby spalić rośliny. Zalecamy wybór roślin takich jak bluszcz, dławisz, trzmielina, trawa ozdobna, różne rodzaje ziół i pachnąca lawenda. Pozostaw instalację pionowego ogrodu profesjonalistom.

Nowoczesne akcesoria ogrodowe

Nowoczesne trendy ogrodowe zdecydowanie obejmują dodatki do ogrodu. Są to na przykład lampy solarne . Czy widziałeś te, które oferujemy w naszym sklepie? Wszystkie wyglądają elegancko i ponadczasowo. Lampiony ze sztucznymi świecami również ładnie się wyróżniają.

Coraz więcej ludzi wraca do naturalnych materiałów, a stare rzeczy są odnawiane. Trend ten jest również przenoszony do ogrodu. Nie musisz wyciągać starego roweru ze strychu i umieszczać go na trawniku. Jeśli byłeś nad morzem, musiałeś przynieść muszle. Użyj ich do robienia dzwonków. Jeśli nie masz czasu, poszukaj gotowych. Dzwonki wprowadzają przyjemną atmosferę do domu i swoim dźwiękiem odstraszą nawet ptaki, które czasami mogą powodować zmarszczki na czole.